להיות קוסמטיקאית – המקצוע הנשי הנדרש ביותר

כשאומרים לי על אישה זו או אחרת שהיא קוסמטיקאית – מצטיירת לי מיד תמונה של אישה בחלוק לבן רוכנת על פציינטית מעל זכוכית מגדלת. ובכן רבותי- קוסמטיקאית זה הרבה מעבר לתמונה הציורית הזאת ….

קוסמטיקאית – זהו הצירוף הקדוש של פסיכיאטרית עם יועצת יופי, רופאת עור, חברה, עובדת סוציאלית, אשת יחסי ציבור , אשת עסקים ולפעמים גם יועצת נישואין וסקסולוגית… האמרה הידועה שכל הרכילויות  והאינפורמציה עוברים דרך הספרית והקוסמטיקאית לא סתם נאמרה. אישה שמתרווחת על ספת הקוסמטיקאית מרגישה כמו על ספת הפסיכיאטר.

הקוסמטיקה היא ענף נשי מבוקש מאוד, נוח לעבוד בתחום, אבל טובה באמת- את צריכה ללמוד ולא דווקא רק לימוד של פרקטיקה מעשית, אלא גם הרבה תיאוריה.

קוסמטיקאית טובה צריכה להבין ממה נובעות בעיות העור הפציינטית, ללמוד על השפעות הורמונליות , פונקציות של גיל והשפעת מחלות מסוימות על תפקוד תאי העור וכו'. יש קוסמטיקאיות שאף לוקחות חוגים מסוימים באוניברסיטה בתחום הדרמטולוגיה (תורת העור), כדי להשתלם, להבין ולעלות בדרגה מבחינת רמת טיפול.

ב"מכון וולפסון" ערים לכל נושא ההתפתחויות הטכנולוגיות, המוצרים והמכשירים בתחום הקוסמטיקה. ולכן יש שימת דגש על החלק התיאורטי לצד המעשי. כאן, תוכלו לקבל גם קליינטיות אמיתיות ולהרגיש את האחריות שבטיפול באדם זר שמגיע כקליינט למכון. זהו מקצוע, יפה ואלגנטי- טוב לנשים הפותחות פרק חדש בחיים- כמו גם לבחורות צעירות.

המבחנים נערכים בפיקוח משרד העבודה וחיילות משוחררות לומדות חינם על חשבון הפיקדון. מה שנקרא כל הנוחיות הדרושה לרכישת מקצוע חינם על חשבון המדינה.