קוסמטיקה – ייעוד בחיים

לפני כשנה עברתי ליד הכניסה ל"מכון וולפסון" ונהניתי לראות קבוצות של בנות צעירות ועוד קבוצה של נשים בוגרות יותר- חולן מדברות ומתווכחות בערנות בעניין סוגי העור, טיפולים קוסמטיים ובעיות עור. ראיתי על הפנים שלהן את האכפתיות ואת האהבה למקצוע.

אהבה זו באה משני כיוונים- או מלידה יש נטייה ליופי ואסתטיקה או שמורה טובה במיוחד מכניסה בהן את הנטייה לתחום כמו שקרה לי…

ניגשתי להירשם במכון וולפסון ואישה נעימת סבר קיבלה את פני והסבירה לי שלומדים במשך 7 חודשים , עוברים מבחנים בפיקוח משרד העבודה ומקבלים ערכת עבודה שמאפשרת להתחיל לעבוד כתלמידה מן המניין כל החומרים מסופקים בכיתה.

התחלנו בתיאוריה על כל גווניה- ההיסטוריה של המקצוע, המגבלות, האיפורים, סוגי העור, סוגי הטיפול בעור רגיל ובעייתי, מבנה העור ועוד.

לאט לאט התחלנו לקבל קליינטיות, לטפל בהן וחלקן אף קיבלו איפור ערב יפה ואני נעשיתי מאושרת יותר מיום ליום.

שבעה חודשים עברו ביעף קיבלתי את הדיפלומה שלי ופתחתי מכון קטן בבית בחדר הממ"ד שעמד בלי שימוש. שמתי כמה פלאיירים בלוחות המודעות בבניינים הקרובים אליי וחלקתי הרבה כרטיסי ביקור.

בחודש הראשון, היה קשה, בקושי שתי קליינטיות הגיעו כל השבוע. אבל בחודש השני כבר הגיעו חדשות וגם יש קוסמטיקאיות שאף לוקחת חוגים מסוימים באוניברסיטה בתחום הדרמטולוגיה (תורת העור), כדי להשתלם, להבין לעלות בדרגה מבחינת רמת טיפול.

ב"מכון וולפסון" ערים לכל נושא ההתפתחויות הטכנולוגיות, המוצרים והלימוד של הקוסמטיקה. ולכן יש שימת דגש על החלק התאורטי לצד המעשי. כאן תוכלו לקבל גם קליינטיות אמתיות ולהרגיש את האחריות שבטיפול באדם זר שמגיע כקליינט למכון. זהו מקצוע, יפה ואלגנטי- טוב לנשים הפותחות פרק חדש בחיים – כמו גם לבחורות צעירות.

המבחנים נערכים בפיקוח משרד העבודה וחיילות משוחררות לומדות חינם על חשבון הפיקדון. מה שנקרא כל הנוחיות הדרושה לרכישת מקצוע חינם על חשבון המדינה.